Egzersiz : Her kadının yapması gereken 3 egzersiz

Egzersiz

Egzersiz. Hiç yaptığınız egzersizlerin sizin vücudunuz için en uygun ve en çok verim alabileceğiniz egzersizler olup olmadığını merak ettiniz mi? Cevabı daha uzakta aramaya gerek yok çünkü her kadının yapması gereken 3 en temel egzersizi sizin için araştırdık. Bu üç egzersizi uygulayan herkesin hayal ettiği vücuda kavuşmasını sağlayacak. Üstelik bu hareketleri yapabilmek için herhangi bir spor salonuna üye olmaya ihtiyacınız da yok. Bu egzersizleri günlük hayatınızın bir parçası haline getirin ve kısa bir sürede vücudunuzda olacak değişiklikleri izleyin.

Egzersiz #1 : Squat

Neden bu egzersiz ?: Squat herkes için çok etkili bir harekettir çünkü squat yaparken başka hiçbir harekette kullanmadığınız kadar farklı kas grubunu bir arada kullanırsınız. Squat çok etkili bir bacak egzersizidir ve bacaklarınızı her açıdan çalıştırır (ön bacak,arka bacak ve bacaklarınızın yanları). Bu egzersiz ile daha şekilli bacaklara sahip olabilirsiniz. Squat aynı zamanda kalça egzersizlerinin en iyisidir. Daha kalkık ve daha sıkı bir popoya bu hareket ile sahip olabilirsiniz. Diğer kalça egzersizleri için tıklayınız. Squat aynı zamanda karın bölgenizi ve omurganızı destekleyen sırt kaslarınızı da oldukça efektif bir biçimde çalıştırır. Squat yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur ancak her zaman hareketin etkisini arttırmak için dambıl kullanabilirsiniz. Squat egzersizini 3 kere 15 tekrar şekilnde uygulayın (3 set 15 tekrar)

En etkili bacak egzersizi

En etkili bacak egzersizi

 

Egzersiz #2 : Tek-kol dambıl row

Neden bu egzersiz ?: Daha uzun boylu ve daha zayıf görünmenin en kolay yolu nedir biliyor musunuz ? Postürünüzü yani duruşunuzu düzeltmek. Kilo aldıkça özellikle bayanlarda göğüsler omuzlara baskı yapar ve bir süre sonra iste istemez omuzlarınız dik durmak yerine öne doğru eğik olarak durur. Buna sebebiyet veren faktörlerden biri sırt kaslarının olması gerekenden daha güçsüz olmasıdır. Bir çok insan sadece problem olarak gördükleri bölgelerini veya da sadece aynada bakınca görebildikleri bölgelerini çalışmak isterler ancak sırt kaslarınızı çalıştırmak (özellikle kanat bölgelerinizi yani koltuk altlarınızın altında kalan bölgeler) duruşunuzu düzeltmek ve sizi daha zayıf ve uzun göstermek için biçilmiş kaftandır. Bu hareket sırt kaslarınızın dışında biceps ve triceps kaslarınızı da çalıştırarak daha şekilli kollara sahip olmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bu egzersizi de squat gibi 3 kere 15 tekrar şeklinde uygulayın.

Sırt hareketi

Sırt hareketi

Egzersiz #3 : Bisiklet şeklinde mekik

Neden bu egzersiz ?: Hangi hareketlerin karın kaslarını en etkili çalıştırdığı ile ilgili birçok araştırma yapılsa da bilim adamlarının hemfikir oldukları bir hareket var. Mekik. Mekik çekmek karın kaslarınızı çok etkili biçimde çalıştırmaktadır ancak mekik çekmeyi daha zor hale getirmek bu etkiyi daha da arttıracaktır. Bisiklet şeklinde mekik çekmenin karın kaslarını ne kadar etkili çalıştırdığı EMG testleri ile kanıtlanmıştır. Eğer siz de düz bir karın istiyorsanız bu egzersizi hakkını vererek yapsanız iyi edersiniz. Karın kaslarınızı çok etkili biçimde çalıştıracak bu egzersizi 3 kere 20 tekrar şeklinde uygulayın. Diğer karın egzersizleri için tıklayınız.

Bisiklet mekik çok etkili bir karın egzersizidir

Bisiklet mekik çok etkili bir karın egzersizidir

Egzersizleri yapın ve sonuçları görün !

Size önerdiğimiz bu egzersizleri haftanın minimum 3 maksimum 5 günü yapın. Egzersizleri yapmak hem kilo verme açısından size yardımcı olacak hem de hayalini kurduğunuz vücuda sizi daha da yaklaştıracak. Bu egzersizlerin vücudunuza yapacağı görsel etkinin dışında sağlığınıza da çok büyük katkıları olacaktır. Kısa bir süre içinde kaslarınızın geliştiğini ve daha kuvvetli hale geldiğinizi göreceksiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 • Gizlilik Politikası
 • Bize Ulaşın
 • Beslenme
 • Danışın
 • Egzersiz
 • Motivasyon
 • Sağlık
 • Ünlüler ve Sporcular
 • Videolar
 • Yoga&Pilates
 • Zayıflama
 • 2013
 • 2012